Журналистские расследования Регистрация Вход
Меню сайта

СТАТЬИ

Конфликт «Скания-Журавлина»: за что на самом деле ...

Экс-исполнительный директор «Скания-Украина» Андреас Пуэккер на своей странице Facebook публично поддержал украинскую сторону, опираясь лишь на эмоции (укр.)Экс-исполнительный директор «Скания-Украина» Андреас Пуэккер на своей странице Facebook публично поддержал украинскую сторону, опираясь лишь на эмоции (укр.)Как иностранцы приезжают в Украину искать любви и ...

Журналисты посмотрели переписки между обманутыми мужчинами и женщинами, которых те обвиняют в мошенничестве, а также проверили достоверность историй всеми доступными способами. Журналисты посмотрели переписки между обманутыми мужчинами и женщинами, которых те обвиняют в мошенничестве, а также проверили достоверность историй всеми доступными способами (укр.)...«Укрспирт» и частные компании «использовали» суды ...

«Укрспирт» и частные компании «использовали» суды в собственных интересах. Кто будет отвечать? Как госпредприятие «Укрспирт» с одной частной фирмой отдали бюджетные средства для погашения кредита не той фирме. И как замешан в этом «народнофронтовец» Андрей  Иванчук...(укр.)
Поиск

Коррупция [143]
Корпоративный конфликт [19]
Права потребителей [54]
Интервью [65]
Политические секреты [132]
Общество [186]
Закон [35]
Деньги [15]
Главная » Статьи » Корпоративный конфликт

Конфликт «Скания-Журавлина»: за что на самом деле должно быть стыдно Андреасу Пуэккеру

Конфлікт «Сканія – Журавлина»: за що насправді має бути соромно Андреасу Пуеккеру?15 лютого 2021 року гучний судовий процес між українською дилерською компанією «Фірма Журавлина» (або «СарниСкан») і представництвом міжнародної компанії «Сканія Україна» начебто набув нового забарвлення. Колишній виконавчий директор Scania Україна Андреас Пуеккер (2005-2009 рр.) публічно висловився на захист колишнього дилера. 

Зокрема, на своїй сторінці у Facebook пан Пуеккер повідомив про те, що працював зі «СарниСкан» 4 роки і був дуже задоволений співпрацею з ними і їх результатами. Крім того, колишній глава шведської компанії навів ще кілька цікавих тез, а саме:

-    Після деякої реструктуризації в офісі Scania стало легко домовитися з усіма дилерами і працювати в команді «Сканія Україна»;

-    Український партнер опинився під тиском з боку Scania Україна. У відповідь на непоступливість контракт зі «СарниСкан» вирішили розірвати без дотримання всіх необхідних процедур, тільки повідомивши про це на сайті «Сканія Україна».

Конфлікт «Сканія – Журавлина»: за що насправді має бути соромно Андреасу Пуеккеру?

Очевидно, що звинувачення у брехні повинні мати під собою серйозні аргументи, тож у пошуках правди вже наступного дня представники Незалежного бюро журналістських розслідувань вирішили більш предметно поспілкуватись з Андреасом Пуеккером і були глибоко розчаровані: всі гучні заяви екс-директора побудовані суто на емоціях, а не на фактах.

Пропонуємо вам кілька цитат з його інтерв'ю практично дослівно (редакція має аудіозапис у своєму розпорядженні)

- Пане Андреасе, Ви говорите про те, що Сканія Україна бреше в медіа щодо її спору з «Журавлиною». Можете підказати, в чому саме? Про які конкретно факти чи події йде мова?

- З 2009 року я перебуваю на пенсії. Після мене в Сканію прийшла нова людина. І через рік у багатьох дилерів почалися проблеми. 10 років я не втручався, спостерігав за ситуацією. Більш того, коли почалися судові процеси зі Сканією, я просив Олега (Політило) не задіювати медіа. Але коли Сканія сама  прийшла в масмедіа, я побачив, що все, що вона говорить - це неправда. Тому я так і відреагував, написавши пост у Facebook.

- Добре. Ви говорите про нові умови для дилерів після того, як Ви пішли зі складу керівництва «Сканія Україна». Чим ці умови були гіршими за попередні (які конкретно пункти договорів), і чому вдалося домовитися з усіма дилерами, крім «Журавлини»?

- Я не можу точно сказати. Я не знаю. Я просто чув, що дилери були незадоволені. Коли я прийшов в «Сканія Україна», ми з дилерами знайшли один одного і почали командну роботу. Я працював в Росії 15 років, потім прийшов сюди. Я відчуваю «наших» людей. А ось коли на моє місце прийшов 30-річний чоловік (не знаю з яким досвідом) і захотів відразу все поміняти, то я вважаю, що не можна так працювати. «Scania Україна» поставила недосвідчену людину замість мене, і вона розпочала війну тут. Це моя тверда позиція.

- Чому інші дилери в Україні не говорили ні про який тиск з боку «Сканія Україна»?

- Я не знаю, не можу сказати. Поговоріть з «ХарківСкан» і «ДніпроСкан». Вони можуть сказати більше. Я дивився 10 років, але зараз говорю, тому що у мене душа болить за це. Тому я теж виступив в медіа.

- Чи відомо Вам, що до офіційного розриву договорів, директору «Журавлини» неодноразово пропонували різні варіанти умов договорів, але всі вони були відхилені? Наскільки це корелюється з вашими висловлюваннями, що про розрив повідомили тільки на сайті і нічого більше?

- Я спілкувався з дилером («СарниСкан»). І він говорив, що нові умови були неприйнятні. Образно: якщо до цього їхали наліво, то тепер почали вимагати - направо. А глибоко я не копав. Більше інформації можна отримати у Олега Політило.

- Ви вказуєте, що до 2005 року «Журавлина» виступала виключно сервісним партнером, але саме Вами було прийнято рішення надати їм права на продаж техніки. Чому?

- Це рішення прийняв особисто я. Я бачив, що це хороша майстерня і вони зможуть працювати. Дилера в тому регіоні не було. Ось я так і вирішив, раз він знає сервіс, нехай і продає.

- Можливо ви ідеалізуєте українського партнера, адже є офіційна інформація і судові рішення про те, що служба з охорони праці та податкова служба міста Сарни неодноразово виписувала «Журавлині» і «СарниСкан» штрафи за неправильне оформлення співробітників і виплату зарплати...

- Це був такий час. Машин Scania продавалось мало. І люди не могли нормально заробляти. А як жити тоді? Тому я говорив, що можете ремонтувати й інші машини, і заробляти як можете, але наші машини повинні бути в пріоритеті.

- Наскільки об'єктивною Ви вважаєте свою позицію, з урахуванням того що Ви неодноразово виступали в судах як представник «Журавлини» (йдеться зокрема про рішення https://reyestr.court.gov.ua/Review/53894646 )?

Конфлікт «Сканія – Журавлина»: за що насправді має бути соромно Андреасу Пуеккеру?

- Так, я виступав в судах. Було таке. Але я виступав як свідок. Після декількох судових засідань я сказав Олегу, що більше не буду цим займатися, тому що суддя мене не слухав. Але ви ж знаєте, що таке суди в Україні… 

***

Як бачимо, якщо риторика пана Пуеккера в цілому і збігається за темою з його постом у ФБ, проте в деталях Андреас не зміг відповісти на жодне запитання. Про тиск на дилера він знає лише зі слів самого дилера. Про жодні нові умови нових договорів екс-директор навіть не чув. Інформацією про факти брехні не володіє. Та й що вже казати, навіть щодо судів пан Пуеккер помилився. Бо, по-перше, свідкам не видають довіреність від імені сторін у справі, а по-друге, той самий суддя, який начебто «не слухав» виступ Андреаса як представника Журавлини, врешті-решт відмовив у задоволенні позову Сканії проти Журавлини.

За рекомендацією пана Пуеккера ми дійсно зв’язались у телефонному режимі з директором «ХарківСкан» Миколою Соколовим, окремі уривки розмови з яким було б доречно навести вже зараз. Зокрема, як стверджують у «ХарківСкан», у них «як дилера з 20-річним стажем немає великих претензій до дистриб'ютора. Спори і розбіжності, в тому числі і щодо тих договорів, що ви згадуєте, звичайно ж, були. Є вони і на сьогоднішній день. Але завжди досягався компроміс. І це головне. Тому заяви про те, що зі своїми дилерами Сканія поводиться якось несправедливо, не відповідають дійсності». В цій репліці ми бачимо звичайну ділову практику, а аж ніяк не тиск. 

Повідомив пан Соколов дещо цікаве і про окремі аспекти роботи одного з учасників конфлікту: «Протягом багатьох років за кожним дилером закріплювалася певна територія. Всі дилери намагалися дотримуватися цього правила. І не намагалися продавати машини на «чужій» території. Однак в «СарниСкан» чомусь вирішили, що можуть дозволити собі працювати по-іншому, і вести продажі, де їм заманеться…». На наш погляд, це уособлення позиції «моє все одно буде зверху», і чесно кажучи, розуміємо, чому Сканія врешті-решт відмовилась від співпраці з таким агресивним партнером.

Наостанок зауважимо, що з приводу викладених вище обставин офіційна позиція «Сканія Україна» теж не забарилась: «Передусім, важливо зауважити, що пан Андреас Пуеккер не може вважатися безстороннім та незалежним фахівцем, уповноваженим будь-яким чином коментувати дії ТОВ «Сканія Україна». Більш того, він вже тривалий час співпрацює з ТОВ «Фірма «Журавлина», зокрема виступає представником цієї компанії в судах всіх інстанцій. Це безпосередньо підтверджують наявні у відкритому доступі судові рішення, з якими можна ознайомитися за посиланнями на Єдиний державний реєстр судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/53894646  та https://reyestr.court.gov.ua/Review/53606733

Виступаючи захисником інтересів ТОВ «Фірма «Журавлина» в судових інстанціях усіх рівнів, очевидними є його упередженість і необ’єктивність у висвітленні власних позицій. Більше того, висловлені паном Пуеккером міркування не знаходять свого підтвердження жодними належними доказами чи документами… 

Ми вдячні пану Пуеккеру за його внесок у розвиток бізнесу «Сканія Україна» у роки, коли він обіймав посаду керівника. Проте поточні дії та висловлювання пана Пуеккера викликають у нас щире здивування. Вважаємо, що емоційні, не підкріплені фактами та документами вислови є маніпуляцією, яка неприпустима. Більше того, розцінюємо такі вислови спробою введення в оману суддів, що повинні об’єктивно розглянути справу та ретельно вивчити всю наявну доказову базу.  Подібні публікації висловів представників ТОВ «Фірма «Журавлина» в поєднанні з наданням своєї власної оцінки діяльності компанії, Scania розцінює  виключно як намагання створити тиск та вплинути на неупередженість складу суду перед переглядом судового рішення».

Врешті-решт, у розпорядженні «Сканія Україна» є незаперечні факти, що А.Пуеккер у змові з «Журавлиною» підробляв документи, які подавалися до суду, тож «Сканія Україна» направила відповідну заяву до правоохоронних органів для проведення розслідування. 

І ось, мабуть, саме за це, на нашу думку, самому Андреасу Пуеккеру має бути більш соромно, аніж за дії компанії, праця в якій дозволяє йому зараз отримувати чималу пенсію.

Євген  ПУСТОВОЙТ

Категория: Корпоративный конфликт | Добавил: admin (17.02.2021)
Просмотров: 652 | Теги: ТОВ Фірма Журавлина, Сканія Україна, суд, Андреас Пуеккер | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Обсудить на Юридическом форуме

ИНТЕРВЬЮ

Сергей Рахманин о реальных масштабах воровства в «оборонке», гособоронзаказах и крупных «схемах»

Сергей Рахманин о реальных масштабах воровства в «оборонке», гособоронзаказах и крупных «схемах»Критические недостатки системы закупок для вооруженных сил и реальные масштабы воровства в «оборонке» в интервью с членом парламентского Комитета по вопросам обороны, безопасности и разведки Сергеем РахманинымЭкс-глава КСУ Станислав Шевчук: Голосовавшие против меня судьи надеются на мое возвращение

Экс-глава КСУ Станислав Шевчук: Голосовавшие против меня судьи надеются на мое возвращение14 мая в Украине произошло событие, о котором долго говорили, но мало кто верил, что оно в действительности произойдет.