Журналистские расследования Регистрация Вход
Меню сайта

СТАТЬИ

Абрамович втрачає шанси врятуватися від санкцій як...

Абрамович втрачає шанси врятуватися від санкцій як миротворецьРосійський олігарх Роман Абрамович ризикує таки відчути дію санкцій, бо його шанси стати посередником у досягненні миру між Україною та Росією падають.Юхим Важеєвський – сірий кардинал «Енергоатому», я...

Юхим Важеєвський – сірий кардинал «Енергоатому», який злив стратегічне підприємство РосіїПро роль якогось приватного підприємця Юхима Анатолійовича Важеєвського в тому, що ще недавно прибутковий «Енергоатом» стрімко котиться до краху, широкому загалу відомо малоЭкс-коммерческий директор агротрейдера Mimier Trad...

Экс-коммерческий директор агротрейдера Mimier Trade Ukraine Юрий Паращак стал фигурантом уголовного дела о хищенияхБывшего коммерческого директора агротрейдера Mimier Trade Ukraine Юрия Паращака правоохранители подозревают в злоупотреблении служебным положением, краже документов и мошенничестве на общую сумму более $800 тыс.
Поиск

Коррупция [153]
Корпоративный конфликт [25]
Права потребителей [60]
Интервью [69]
Политические секреты [136]
Общество [206]
Закон [47]
Деньги [32]
Главная » Статьи » Политические секреты

Абрамович втрачає шанси врятуватися від санкцій як миротворець

https://www.wsj.com/articles/roman-abramovich-ukraine-russia-peace-sanctions-11674572583Американське видання The Wall Street Journal пише, що вже майже рік, як Роман Абрамович "безнадійно намагається допомогти зупинити війну в Україні", щоб врятувати свою репутацію на Заході та свої 15 мільярдів доларів – але ця спроба провальна, а тиск на його активи лише зростає.

Західні чиновники сподівалися, що Абрамович зможе прокласти шлях до переговорів із диктатором Путіним, з яким він має тісні зв'язки.

Однак, з часом надії, що Абрамович може відіграти хоч якусь роль у налагодженні діалогу в умовах війни, зменшились.

Після того, як мирні переговори, які він допоміг організувати у квітні, провалилися, він тепер сприяє укладанню угод щодо обміну полоненими, а також вивезенню зерна з України та аміаку з Росії.

У США УТРИМУЮТЬСЯ ВІД САНКЦІЙ ПРОТИ АБРАМОВИЧА

Офіційні особи у США заявили, що їхнє ставлення до Абрамовича стає усе більш неоднозначним. Поки що вони утрималися від запровадження санкцій услід за Великою Британією, Канадою та Європою на прохання України.

Зверніть увагу! Україна нещодавно додала Абрамовича до власного санкційного списку, хоча санкції призупинені доти, доки не будуть повернуті всі військовополонені.

У вересні Абрамович був залучений до обміну полоненими між Україною та Росії. Він допоміг посадити на приватний літак на Півдні Росії 10 людей, серед яких були британські та американські бійці, захоплені в Україні.

Сам Абрамович не повертався до Лондона вже понад рік, і санкції не дозволяють йому туди їздити.

Видання цитує радника Офісу Президента Михайла Подоляка, який зауважував, що у дискусіях між Росією та Україною Абрамович "може відігравати певну роль, але це не та роль посередника, яку він виконував у перших раундах переговорного процесу".

Попри відсутність прогресу у сприянні мирному врегулюванню, "Абрамович залишається посередником, прийнятним для Путіна, України та її союзників, кажуть люди, близькі до Кремля",
– йдеться у статті.

За словами людей, близьких до Абрамовича і Кремля, олігарх зустрічався з Путіним і мав кілька телефонних розмов із ним від початку повномасштабного вторгнення. Він також має прямий зв'язок із керівником адміністрації президента Росії Антоном Вайно.

ЯКА РОЛЬ АБРАМОВИЧА НАРАЗІ

Журналісти зазначили, що Абрамович доносить українську точку зору безпосередньо до Путіна, а потім передає позицію Кремля безпосередньо до Києва. Олігарх допомагає у проведенні невеликих обмінів полоненими кожні кілька тижнів.

Західні чиновники все ж ставлять під сумнів мотивацію Абрамовича, бо розуміють, що таким чином він намагається уникнути санкцій, а ось близькі до олігарха люди кажуть, що той нібито "одержимий ідеєю врятувати життя і поліпшити умови в Україні".

ТИСК НА АКТИВИ АБРАМОВИЧА ЗРОСТАЄ

Водночас поки російський олігарх чекає на можливість домовитися про мир, тиск на його активи зростає: прокурори в кількох юрисдикціях намагаються заарештувати частину його статків, щоб профінансувати відбудову України.

Канадський уряд застосував новий закон, щоб спробувати конфіскувати 26 мільйонів доларів, які нібито пов'язані з Абрамовичем. Канада хоче передати ці кошти Україні.

Футбольний клуб "Челсі" продали групі, яку очолює співвласник команди "Лос-Анджелес Доджерс" Тодд Боул, за умови, що близько 3 мільярдів доларів із виручених коштів підуть на допомогу постраждалим у війні в Україні.

Категория: Политические секреты | Добавил: admin (29.01.2023)
Просмотров: 2822 | Теги: Тодд Боул, Челсі, санкції, Роман Абрамович, Украіна | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar

Обсудить на Юридическом форуме

ИНТЕРВЬЮ

Катерина Рожкова: Альфа-Банк можуть передати державі чи продати, але росіян там не буде

У другій частині інтерв’ю заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова розповіла про те, наскільки готові банки до роботи в умовах можливого блекауту, чи треба українцям запасатись готівкою, а також про курс гривні, небажану емісію та можливі сценарії майбутнього Альфа-Банку. У другій частині інтерв’ю заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова розповіла про те, наскільки готові банки до роботи в умовах можливого блекауту, чи треба українцям запасатись готівкою, а також про курс гривні, небажану емісію та можливі сценарії майбутнього Альфа-Банку...Катерина Рожкова: Як змінився НБУ з Пишним, стрес-тест для банків і що буде з гривнею

Як змінився НБУ з Пишним, стрес-тест для банків і що буде з гривнею — Катерина РожковаЗ 1 листопада перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова очолила нову вертикаль — Фінансова стабільність. Це черговий виток в її кар’єрі у Національному банку вже за четвертого голови...