Журналистские расследования Регистрация Вход
Меню сайта

СТАТЬИ

Авто в кредит: якими є реальні відсоткові ставки

Авто в кредит: якими є реальні відсоткові ставкиСкільки коштів може знадобитися для першого внеску та які банки спеціалізуються на автокредитахВыезд ребенка за границу: когда не нужно спрашиват...

У бабусі чи на морі, в Україні чи за кордоном – літній відпочинок дитини повною мірою залежить від батьків, вони вирішують, як краще організувати дозвілля малечі.У бабусі чи на морі, в Україні чи за кордоном – літній відпочинок дитини повною мірою залежить від батьків, вони вирішують, як краще організувати дозвілля малечі...Работодатели повально переводят своих работников н...

Фискалы говорят, что это – схема по уклонению от налогов. Юристы думают иначеФискалы говорят, что это – схема по уклонению от налогов. Юристы думают иначе...
Поиск

Коррупция [145]
Корпоративный конфликт [19]
Права потребителей [59]
Интервью [66]
Политические секреты [135]
Общество [199]
Закон [40]
Деньги [23]
Главная » Статьи » Права потребителей

Могут ли госисполнители забрать квартиру за неуплату коммуналки?

Могут ли госисполнители забрать квартиру за неуплату коммуналки?Стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник, відбувається в останню чергу.

Якщо споживач вчасно не сплачує за спожиті комунальні послуги, підприємство — надавач цих послуг може почати нараховувати пеню. Про відповідальність споживача за несплату спожитих житлово-комунальних послуг розповіли у Координаційному центрі з надання правової допомоги, – повідомляє Finance.UA.

Розмір пені

Згідно із законодавством, у разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги ЖКГ споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Варто брати до уваги і період дії карантину: наразі нарахувати пеню, відключити послугу, виселити з житла під час дії карантину ніхто не має права. На сьогодні дію карантину подовжено до 31 серпня 2021 року.

«Водночас представники газової служби іноді діють як колектори, чинячи психологічний тиск на споживачів і вимагаючи погасити поточні платежі виключно до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим», — зазначають у Центрі.

Оплата вартості послуги з розподілу природного газу за Договором здійснюється побутовим споживачем до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу, на підставі рахунку Оператора газорозподільних мереж. Тож сплачувати потрібно до 20 числа, і якщо оплата не пройде ще впродовж 10 днів, то лише в такому випадку постачальник має право почати процедуру припинення (обмеження) газопостачання, завчасно попередивши про це боржника.

З боргами — без субсидії

У субсидії відмовляють, якщо управлінням соцзахисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До уваги береться розмір заборгованості на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Отже, боржники, загальна сума боргу яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян (а це 340 грн), втрачають право на отримання субсидії.

У разі наявності боргу підприємство — надавач послуг має право звернутись до суду з позовом про стягнення заборгованості та стягнути інфляційне нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов’язання і 3% річних від простроченої суми.

Примусове стягнення боргу за житлово-комунальні послуги після набрання законної сили відповідним рішенням суду або судовим наказом здійснює державний або приватний виконавець згідно з Законом України «Про виконавче провадження».

Стягнення заборгованості відбувається в першу чергу за рахунок грошових коштів боржника, інших цінностей, коштів на рахунках боржника в банках та інших фінансових установах. Якщо коштів та цінностей немає, то лише тоді справа доходить до нерухомого майна. Стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник, відбувається в останню чергу.

Категория: Права потребителей | Добавил: admin (29.07.2021)
Просмотров: 1245 | Теги: Комуналка, Квартира, Борг | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar

Обсудить на Юридическом форуме

ИНТЕРВЬЮ

Посол Королевства Норвегия: «Норвежские компании не приучены давать взятки»

Посол Королевства Норвегия: «Норвежские компании не приучены давать взятки»Эрик Сведал – об интересе норвежского бизнеса к Украине и его опасениях, а также о перспективах и самых крупных нынешних проектах...Сергей Рахманин о реальных масштабах воровства в «оборонке», гособоронзаказах и крупных «схемах»

Сергей Рахманин о реальных масштабах воровства в «оборонке», гособоронзаказах и крупных «схемах»Критические недостатки системы закупок для вооруженных сил и реальные масштабы воровства в «оборонке» в интервью с членом парламентского Комитета по вопросам обороны, безопасности и разведки Сергеем Рахманиным